Castomid Fiyat

Castomid Fiyat

CASTOMİD, çok sık tercih edilen bir mühendislik plastiğidir. Kendine has avantajları verimlilik ve performans açısından bu özel ürünleri cazip kılar. Piyasa özelinde polyamid ya da keslamit gibi farklı isimlerle de anılır. CASTOMİD levha, CASTOMİD boru, CASTOMİD kare ya da polyamid çubuk gibi türlerinden söz etmek mümkündür. Hem fiziksel hem de kimyasal özellikleri itibariyle fark yaratan CASTOMİD, pek çok sanayi dalında yoğun şekilde kullanılır. Bunda niteliği kadar maliyetlerinin de cazip olmasının payı yadsınamaz. Bakır veya pirinç gibi metallerin kullanıldığı sektörlerde de bu metallerin bizzat yerine kullanılabilir. Bu durum polyamidin işlevselliğine apayrı bir boyut kazandırır.


CASTOMİD büyük ölçüde sarı renkli olsa da özel isteğe bağlı olarak farklı renklerde de üretim yapmak olasıdır. Metallerin pek çoğuna kıyasla castomid fiyat açısından son derece idealdir. Mühendislik plastiği olmasına rağmen castomidin döküm yolu ile üretildiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple de bazı kaynaklarda doğrudan “döküm polyamid” şeklinde anılır. castomid ürünlerinin son dönemde özellikle de makine sektöründe önemli bir ağırlık kazandığını ifade etmek gerekir. Standart ya da özel ölçülerde castomid üretimi problemsiz bir şekilde gerçekleşir.  Özel castomid türlerini oluşturmak adına son yıllarda bazı katkı maddelerinden de yararlanılır.

 

DÖKÜM POLYAMİD Kullanım Alanları


CASTOMİDin ekonomik ve faydalı bir ürün olduğunun anlaşılması, ona olan talebin de artmasına yol açmıştır. Şu anda polyamidin kullanım alanlarının oldukça genişlediğini net şekilde gözlemlemek mümkündür. Özellikle yüksek aşınmalara ya da olası darbelere karşı son derece dayanıklı olması, onun çok farklı sektörlerde rahatlıkla kullanılmasına neden olmuştur.

 

Endüstriyel sanayi, CASTOMİD denilen özel ürünlerin temel düzeyde kullanıldığı alandır. Örneğin araçların yedek parça üretimlerinde, dişlilerde, kasnaklarda ya da çelik eksenli silindir üretim süreçlerinde polyamid ürününden yoğun şekilde faydalanılır. CASTOMİD borular ya da castomid levhaların satışları ön plana çıkar. Polyamidin kullanım alalarına baktığımız zaman; makine, marine, medikal, gıda, uçak, savunma ve inşaat gibi dev alanları öncelikli olarak sıralayabiliriz.

 

CASTOMİD Fiyatları Neye Göre Değişiyor?


CASTOMİD endüstriyel alanlarda bu denli yoğun şekilde tercih edilmesinde maliyet farklarının etkisi elbette inkar edilemez. Çok basit bir hesapla bile bronz ya da bakırla CASTOMİD arasındaki büyük maliyet farkları kolayca tespit edilebilir. Bronz, CASTOMİD yedi kat fazla maliyetler içerir. Bakır beş, pirinç ise CASTOMİD yaklaşık olarak üç kat daha pahalıdır.

 

Metal parçalardan ziyade bu tip mühendislik plastiklerinin ön plana çıkmasında en önemli etkenlerden birisi de fiyatlardır.  Bu durum bakım maliyetleri için de geçerlidir.  Polyamid fiyatları genel anlamda CASTOMİD türüne bağlı olarak değişir. Polyamid türü dışında; ürün şekli (levha, boru vs.) özgül ağırlık gibi parametreler de fiyatı doğrudan etkiler.