SSS

KESTAMİT, OKD Polimer’in tescilli ticari markasıdır.

Kestamit Nedir?

Kestamit, polyamid ailesinde yer alan ve döküm yolu üretilen mühendislik plastiğidir. Döküm polyamid olarakta anılan kestamit, sanayinin birçok kolunda görev almaktadır. Kestamit levha, çubuk ve boru formlarında yarı mamül olarak üretilmekte olup, istenilde ölçülerde yada teknik resime uygun olarakta bünyemizde işlenebilmektedir.

Detaylı Bilgi

Kestamit Ne İşe Yarar?

Polyamid ürünü olan kestamit, “mühendislik plastiği” olarak kabul görür. Döküm yolu ile elde edilen madde, sıkı dokusu ve sertliği nedeniyle tercih edilir. Aşınmalara ve sürtünmeye karşın oldukça dayanıklıdır. Kestamit maddesi makine sektörü alanında özellik son senelerde daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Detaylı Bilgi

Kestamit Kaç Derecede Erir?

Kestamit, birçok alanda kullanılan ve farklı özelliklere sahip olan termoset bir plastik türüdür. Termoset plastik grubuna dahil olan kestamitler belirli bir erime noktası yoktur. Isı uygulandığında sertleşen bu plastikler bir daha yumuşamazlar.

 

Detaylı Bilgi

Kestamid Mi Kestamit Mi?

KESTAMİD® bir mühendislik plastiğidir. Mükemmel mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel özelliklerinden dolayı imalatta yaygın olarak kullanılır. Çok çeşitli uygulamalarda alüminyum, bakır, bronz, çelik, fiber, pirinç ve diğer metallerin yerini kolaylıkla alabilir.

 

Detaylı Bilgi

Kestamit Isıya Dayanıklı Mı?

Kestamit malzemesi döküm yöntemiyle elde edilen poliamid veya naylon olarak bilinen bir tür malzemedir. Kestamitin üretimde tercih edilmesinin en önemli sebebi yüksek kimyasal, fiziksel, elektriksel ve mekanik dayanıma sahip olmasıdır. Bu gibi üstün özelliklerinden dolayı sanayide, üretim kollarının hemen hemen her aşamasında kullanılabilen bir mühendislik plastiğidir

 

Detaylı Bilgi

Kestamit standart ölçülerde mi üretilmektedir?

Kestamit levha ve çubuklarımız standart ölçülerde üretilmekte olup, istenildiği takdirde bünyemizde büyük hacimli kestamit takoz ve özel şekilli kestamit parça dökümü yapılabilmektedir.

Kestamit Levha ölçüleri nelerdir?

Kestamit levhalarımız standart olarak 5-300 mm kalınlık değerleri arasında, 1000x2000 mm olarak üretilmektedir. Ayrıca standart ölçülerde birçok kestamit lama yada kestamit kütük sürekli olarak stoklarımızda bulunmaktadır. Özek kestamit levha ölçüleriniz ve kestamit ürünleriniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kestamit malzeme ısı dayanımı kaç derecedir?

Kestamit malzeme tavsiye edilen sürekli çalışma sıcaklığı 110-115 santigrad derecedir. Kestamit ürünlerimiz kısa süreli ise 180-190 santigrad derece sıcaklıklarda çalışabilir. Kestamit malzemeler kullanıldığı alana ve ısıya maruz kalma yöntemlerine göre diğer sıcaklık aralıklarında da çalışabilir. Kestamit malzemelerin ısıya maruz kalma şekillerine göre değerlendirebiliriz.

Kestamit bitmiş ürünler nelerde kullanılır?

Kestamit ürünler taşıma sistemleri, sürtünmeli mesnetler, yataklar, kalıp, inşaat ve birçok sektörde öncü ürün olarak hizmet vermektedir. Kestamit bitmiş ürünleriniz en hassas ve en kaliteli şekilde üretilerek üstün mekaniksel dayanımı ile zorlu görevler üstlenmektedir. Kestamit işlenmiş ürünleriniz yada ürettirmek istediğiniz tasarımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Kestamit ürünler bitmiş olarak döküm yoluyla üretilebilir mi?

Kestamit, döküm yoluyla üretilen polyamid ailesinde bir mühendislik plastiğidir. Proses her ne kadar döküm ile yüretülmekte olsa da her kestamit ürün döküm yoluyla bitmiş olarak üretilmeyebilir. OKD Polimer yaptığı yatırımlar ile döküm yolu ile kestamit bitmiş ürün üretme konusunda da araştırma ve geliştime çalışmaları sürdürmektedir.

Kestamit makaralarda en büyük ölçü kaç mm’dir?

Kestamit makaralar OKD bünyesinde seri olarak üretilmekte olup taşıma, kaldırma, asansör, otomotiv, dozajlama, iletim vb. birçok alanda yoğun olarak kullanılmaktadır. OKD Polimer kestamit makaraları Ø10-Ø1300 mm çap ölçü aralığında üretebilmektedir. Kestamit makaralarda özel profil seçenekleri ve kalınlık seçenekleri mevcuttur. Kestamşt makaralarımız Kanada, Vietnam, İtalya, Danimarka, Bulgaristan, Fas gibi birçok ülkeye ihraç edilmektedir.