Castomid Levha

Castomid Levha

CASTOMİD temel olarak bir mühendislik plastiği olarak kabul edilir. Endüstrinin çok farklı alanlarında kullanılmasından dolayı son zamanlarda adına pek çok mecrada rastlanılan CASTOMİD, özellikle verimliliği ve kullanım avantajları ile ön plana çıkıyor. Genel anlamda CASTOMİD olarak ifade edilmesine rağmen kimi zaman CASTOMİD ya da poliamid gibi isimlerle de anılmaktadır. CASTOMİD son derece hafif bir mühendislik plastiği olması, öte yandan aşınma karşısındaki direnci, basma dayanımı ve elbette sessiz bir şekilde çalışabilmesi, onu ayrıcalıklı kılmaktadır. Tabi bu arada yağsız şekilde çalışabilmesi de endüstriyel alan özelinde atlanmaması gereken çok önemli bir detay.

CASTOMİD ağırlıklı olarak döner ya da kayar devinimli olan makine parçalarının üretim süreçlerinde; çelik, alüminyum, demir, pirinç benzeri pek çok materyalin yerini almayı başarmıştır. Bu bir anlamda üretim süreçleri için önemli ve radikal bir değişim olarak kabul edilebilir. Kolay, nitelikli ve hızlı üretim gerçekleştirme iddiasında olan CASTOMİD fiyat açısından da son derece cazip seçenekler sunmaktadır.

 

Kimyasal mukavemeti orta düzeyde kabul edilen CASTOMİD son derece güçlü mekanik dayanım değerleri ile dikkat çeker. Anlık darbeler ya da titreşim karşısında etkilidir. CASTOMİD çubuk ya da levha şeklinde üretilir. CASTOMİD levhalar istenilen ölçülerde, özel olarak üretilebilmektedir. Aynı şekilde renk konusunda da çok farklı opsiyonlar söz konusudur. CASTOMİD levhalar için natürel, siyah kırmızı, sarı ya da mavi gibi renklerden bahsedilebilir. Kalınlıkları 10 ve 300 mm arasında değişmekle beraber ebatları 600 x 1200 ya da 1020 x 2020 mm biçiminde değişebilmektedir. Bu standart ölçülerin haricinde vurguladığımız gibi farklı ölçülerde üretim yapmaya uygundur. Ebatlar büyük ölçüde kalınlık değerlerine göre değişmektedir.

 

Döküm yoluyla oluşturulan CASTOMİDİN sürtünme katsayısı oldukça düşüktür. Ayrıca ölçü stabiletisi konusunda da mükemmele yakın sonuçlar yaratır. Su emme özelliğinden dolayı nemli ortamlarda kullanılması ender handikapları arasındadır. Kestamidin başlıca kullanım alanlarına baktığımız zaman kaymalı parçalar, kaymak kızakları, vinçler ve makaraları görmekteyiz. Tabi bunlar en popüler kullanım alanları arasındadır. Normalde zincir kılavuzlarından kapı raylarına boru kelepçelerinden halat gömleklerine kadar her alanda aktif şekilde kullanılır.

 

Özel CASTOMİD levha ölçüleri için mühendislik plastikleri konusunda profesyonel düzeyde üretim gerçekleştiren OKD Polimer ile iletişim kurabilirsiniz. OKD Polimer, uzun yıllardan bu yana CASTOMİD levha ölçülerinizde çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.