Polietilen Üreticileri

Polietilen Üreticileri

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Polietilen konusunda müthiş bir ilgi söz konusudur. Kullanımı farklı sektörlere doğru yayılmaya başlayan Polietilen, levha, çubuk gibi formlarda karşımıza çıkan bir termoplastik türüdür. Polietilen konusunda talebin ciddi düzeyde artış göstermesi, bu alanda üretim yapan firmaların da artış göstermesine neden olmuştur.

Endüstrinin farklı kollarında karşılık bulan Polietilen, oldukça dayanıklı ve kimyasallar karşısında dirençli bir mühendislik plastiğidir. Sağladığı avantajlar sayesinde birçok önemli metalin yerine tercih edilmeye başlanmıştır.

Ülkemizdeki Polietilen Üreticileri

Ülkemizde de yavaş yavaş söz konusu talebe yetişmek adına yeni yeni Polietilen üreticileri doğmaya başlamıştır. Buna rağmen OKD Polimer, mühendislik plastikleri konusunda edindiği deneyim ve başarıyla, piyasada kendine sağlam bir yer edinmiştir. OKD Polimer firması, hem ülkemizin hem de dünyanın pek çok noktasına Polietilen teminini başarıyla sağlamaktadır.

Yüksek kapasitesi ve yıllar boyunca sadece bu alana odaklanması sayesinde, Polietilen üreticisi denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan biri durumundadır. Polietilen üretimi ile taleplere sorunsuz şekilde karşılık veren firmayla bağlantı kurmak için iletişim seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Polietilen Üretimi

Sektörde PE şeklinde de ifade edilebilen Polietilen, çok farklı ürünlerde karşılık bulur. Monomer formundaki etilenden adını alan Polietilen, esnek yapısıyla farklı biçimlerdeki kalıplara dökülür. Su emilimi düşük olan Polietilen, son derece sert ve dayanıklıdır. Polietilen üreticileri, yüksek basınçlı ve düşük basınçlı olmak üzere iki kategoride üretim gerçekleştirebilmektedir. Etilenin polimerizasyonu neticesinde üretimi gerçekleştirilen Polietilen, bilhassa plastik pazarında geniş bir karşılık bulur. Plastik sanayisinde yer alan işletmeler, Polietilen üreticileri ile daima iletişim halindedir. Tabii kullanım alanları sadece bu alanla sınırlı değildir.

Polietilen Temel Özelikleri

Polietilen kimyasal nitelikleri ya da yoğunluğu kriter alınarak farklı kategorilerde sunulabilir. Mekanik özelliklerden kristal yapısına, dallanma tiplerinden moleküler ağırlığına dek farklı ölçütler söz konusu olabilmektedir. Bu özel mühendislik plastiğinin bir diğer önemli özelliği kolay kaynaklanabilmesidir. Bu da üreticilere müthiş bir esneklik kazandırmaktadır. Diğer taraftan Polietilen, yapısı itibarıyla iyi talaşlı bir imalat özelliği gösterir. Düşük aşınmaya sahip olması ve yüksek mukavemete sahip olması, zaten tercih edilmesindeki en önemli gerekçeler arasındadır.

Son olarak Polietilenin elektriği izole edebilme özelliğine de sahip olduğunu anımsatabiliriz. Termoplastik ürün kategorisi altında değerlendirilen Polietilen,sahip olduğu tüm bu özelliklere karşın oldukça ekonomiktir. Uygun maliyetler sunması sayesinde işletmelerin Polietilene olan talebinde her sene bariz bir artış söz konusudur. Türkiye’nin en aktif Polietilen üreticilerinden biri olan OKD Polimer ile tanışabilirsiniz!