Kestamit Isıya Dayanıklı Mı?

Kestamit Isıya Dayanıklı Mı?

Kestamit malzemesi döküm yöntemiyle elde edilen poliamid veya naylon olarak bilinen bir tür malzemedir. Kestamitin üretimde tercih edilmesinin en önemli sebebi yüksek kimyasal, fiziksel, elektriksel ve mekanik dayanıma sahip olmasıdır. Bu gibi üstün özelliklerinden dolayı sanayide, üretim kollarının hemen hemen her aşamasında kullanılabilen bir mühendislik plastiğidir. Farklı malzemeler ile hibrit üretim yapılabilme avantajı da sunmaktadır. OKD Polimer, kestamit üreten tescilli bir kuruluştur. Tüm onayları ve denetimleri başarılı bir şekilde almıştır.

Kestamit, özgül ağırlığı 1,2 olan son derece sert ve dayanıklı bir polimer türüdür. Kestamit kaprolaktam hammaddesi vasıtasıyla elde edilmektedir. OKD Polimer tescilli bir kestamit üreticisi olarak hizmet etmektedir. Kestamit ısıya son derece dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Kestamitten üretilmesi planlanan malzemelere ısı dayanımını arttırıcı katkı maddeleri de eklenerek dayanımın daha da artması söz konusudur. Üstün ısı dayanımı sayesinde, ısı stabilizatörü parçalarının yapımında, kablolarda, ısının olduğu pek çok alanda güvenle kullanılabilmektedir. Döküm yoluyla kestamit üretimi parçaların ısıya daha da dayanıklı bir hal almasına vesile olmaktadır. OKD Polimer bu alanda hem üretici hem de ürün geliştirme firması olarak görev almaktadır.

OKD Polimer firması olarak kestamit üretiminin yöntemlerini araştırmakta ve ısıya daha dayanıklı bir malzeme geliştirilmesine olanak tanıyoruz. Kestamitin ısıya dayanıklı olmasının birçok avantajı vardır. Özellikle yapışmazlık ve kaydırmazlık sağlaması artı özellikleri arasında sayılır. Kestamitin 100 derece ve üzerinde sahip olduğu ısı dayanımı, daha fazla alanda kullanılmasına olanak tanıyan üstün bir özelliktir. Kestamitin aşınma potansiyeli düşüktür. Bu nedenle aşınmalara bağlı veya sürtünme etkisine sahip alanlarda ısınmayı geciktirici veya engelleyici özelliklere sahiptir. Özellikle pahalı ve aşınmaya müsait metallerin yerine kullanılması, kestamitin kullanım alanını arttırmaktadır. Sıcaklık dayanımı standartına uyumu amaçlayan kestamit, içerisinde ısıya dayanımı arttıran termal stabilizatörler barındırmaktadır. Bu da ısıl yıpranma adı verilen ısıl yaşlanma dayanımının önemli oranda artmasına sebep olur ve çoğu müşteri tarafından istenilen bir özelliktir.

Kestamit kullanılan yerlerde eğer ısı gerektiren bir süreç var ise bu süreçlerde yangın çıkmasını veya malzemenin deforme olmasını engelleyen son derece kullanışlı bir kestamit malzemesinden söz edilebilmektedir. Sizler de üretim tesislerinizde kestamit malzemesini kullanmak ve kimyasal, fiziksel dayanımı arttırılmış ürünler üretmek istiyorsanız OKD Polimer isimli firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Süreçlerin nasıl işleyeceği konusunda teknik destek ekibimiz sizlere hizmet vermekten gurur duyacaktır.