Döküm Polyamid

Döküm Polyamid

OKD Polimer firması olarak ürettiğimiz döküm polyamid levhaların kullanım alanı gün geçtikçe daha da çok artış gösteriyor. Döküm polyamid bilinen diğer adı ile kestamit, pek çok üretim tesisinde kullanılan mühendislik plastiği olarak sektörde yer alıyor. Döküm polyamidler talep edilen boyutlarda ve kalınlıklarda profesyonelce üretilmektedir. Pek çok üstün yeteneğe sahip metal malzemelerin yerine alternatif olarak kullanılır ve üretildiği yapıların yerine kullanılan döküm polyamidler farklı dayanımlara sahip olur. Bu nedenle, fabrikalarda yeni ürün geliştirme proseslerinde hemen hemen her basamakta sağlamlık kazandırmak için döküm polyamid tercih ediliyor. Kestamit ile üretilen eşyalar sudan farklı sıvılara ve çözücülere karşı son derece dayanıklıdır. Tüm bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda farklı sektörler tarafından alternatif hammadde olarak tercih edilmesi kaçınılmazdır. OKD Polimer firmamız, alternatif hammaddelerin üretimine daha da çok önem veriyor. Müşterilerimize fabrikalarında kullanabileceği ve ürünlerinizin özelliklerini geliştirebilecek olan döküm polyamid üretimi yapıyor ve teknik destekte bulunuyoruz.

Döküm polyamid farklı yöntemlerle üretilebilmektedir. Bu ürün hem doğal hem de yapay olarak oluşabilme potansiyeline sahiptir. Burada karar verilmesi kısım üreticinin inisiyatifinde ve kullanacağı malzemenin özelliğine bağlıdır. Doğal olarak oluşan poliamid örnekleri, yün ve ipek gibi protein yapılı bileşiklerdir. Yapay olarak üretilen poliamidler, naylonlar, aramidler ve sodyum poliaspartat gibi ürünlerden meydana geliyor.  Her bir üretim basamağı ve işlem, aktive edilmiş kaprolaktamın ekzotermik bir polimerizasyon reaksiyonunun gerçekleştiği sistemleri barındır. Bu malzeme, ısıtılmış kalıplara dökülerek son şeklini almaktadır. Ortaya çıkan yarı-mamul malzemeler, çubuklar, levhalar, borular, levhalar ve net şekle yakın dökümler gibi stok şekillerini içerir. Ülkemizde kestamitin ve döküm polyamid türevlerinin tescilli üreticisi olan OKD Polimer firmamız, üretimini sağladığı plastik polimer malzeme olan kestamit ile hayatın her alanında kullanılan ürünlerin imalatında büyük rol oynuyor. Polimer bazlı bu malzeme ile plastik enjeksiyon veya kalıplama işlemleri de fabrikalarda yapılabilmektedir. En sık kullanılan kalıplama, mekanik model tasarımı gibi niş işlerde de oldukça başarılı bir sonuç göstermektedir. Daha fazla bilgi için toplantı talebinde bulunabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Döküm Polyamid hakkında detaylı bilgi için arayabilirsiniz. Döküm Polyamid levha ve çubukta öncü çözüm ortağınız. Kestamit hakkında herşey tek adreste. Döküm Polyamid levha, çubuk, boru ve bitmiş ürün olarak bizlerden tedarik edebilirsiniz. Özel döküm, özel kesim (ücretsiz), tüm bölgelere gönderim ve daha birçok esnek yapılı hizmette bizimle irtibata geçebilirsiniz. Döküm Polyamid ölçülerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz. Aşağıda belirtilen ölçüler standart ölçülerimizdir. Özel döküm polyamid ölçüleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

Castomid® hafif oluşu, darbeye, korozyona, aşınmaya dayanıklılığı, yüksek çekme ve basma dayanımı, yağsız ve sessiz çalışabilmesi özellikleri ile döner ve kayar hareketli makine parçalarının ve ekipmanlarının üretiminde demir, çelik, alüminyum, pirinç ve birçok malzemenin yerini almıştır.

Castomid® gelişmiş üretim tekniklerini referans alarak kolay, hızlı, kaliteli ve ekonomik olarak üretilebilme özelliğine sahiptir. Castomid® yüksek darbe dayanımlı oluşu ve hafifliği sayesinde kolay monte edilebilir, taşınabilir ve depolanabilir.

Döküm Polyamid çubuk ölçülerimiz

  • Ø15 - Ø45 MM*1000 MM 
  • Ø15 - Ø45 MM*2000 MM 
  • Ø50 - Ø450 MM*600 MM 
  • Ø50 - Ø320 MM*1000 MM 

Döküm Polyamid levha ölçülerimiz

  • Kalınlık: 10 MM - 180 MM
  • 1000 MM*2000 MM
  • 1000 MM*1000 MM
  • 500 MM*1000 MM
  • 500 MM*2000 MM
  • 500 MM*500 MM

 

Özel döküm polyamid ölçüleriniz için lütfen ekimiz ile irtibata geçiniz.

 

Döküm Polyamid çözüm ortağınız...