Kestamid Mi Kestamit Mi?

Kestamid Mi Kestamit Mi?

KESTAMİD® bir mühendislik plastiğidir. Mükemmel mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel özelliklerinden dolayı imalatta yaygın olarak kullanılır. Çok çeşitli uygulamalarda alüminyum, bakır, bronz, çelik, fiber, pirinç ve diğer metallerin yerini kolaylıkla alabilir. İngilizce yazıldığının aksine Türkçe dilinde kestamit olarak okunup yazılmaktadır. Kestamit, üstün özelliklere sahip kolay karışabilen bir polimer türüdür. Bu nedenle hemen hemen her endüstriyel alanda kolaylıkla kullanılabilir. OKD Polimer tescilli bir kestamit üreticisi olarak hizmet etmektedir. En iyi hizmet ve danışmanlık için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Kestamit ayrıca döküm poliamid veya döküm naylon olarak da adlandırılır. Kestamit üstün mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel özelliklerinden dolayı tüm endüstri dallarında yaygın olarak kullanılan bir mühendislik plastiğidir. Kestamit çok yüksek moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve çapraz bağlama özelliklerinden dolayı poliamid 6'ya göre aşınmaya ve bükülmeye karşı daha dayanıklı ve daha az su emen sert, güçlü bir plastiktir. OKD Polimer bu alanda hem üretici hem de ürün geliştirme firması olarak görev almaktadır. Serbest döküm ve serbest soğuma nedeniyle, polimerizasyon sırasında ekstrüzyon veya enjeksiyon yöntemiyle üretilen poliamidlere kıyasla çok uzun çapraz bağları olan ve iç gerilimleri olmayan bir moleküler yapının oluşması, dökme poliamidlerin mekanik değerlerinin iki-üç kat olmasını sağlar. Bu da onu her alanda kullanılabilinecek bir ürün haline getiriyor.

Kestamit üretimine özgü teknikler ve metallerin mekanik dayanımları kullanılarak çelik burçlu dişliler, makaralar, karıştırıcı pervaneler veya çelik silindirler imal etmek de mümkündür. Kestamit olarak adlandırılan polimer, bilinen yüksek mekanik ve fiziksel özellikleri arttırmak için özel katkı maddeleri ile üretilmiştir. Sizler de üretim tesislerinizde kestamit malzemesini kullanmak ve kimyasal, fiziksel dayanımı arttırılmış ürünler üretmek istiyorsanız OKD Polimer isimli firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Süreçlerin nasıl işleyeceği konusunda teknik destek ekibimiz sizlere hizmet vermekten gurur duyacaktır. Ayrıca kestamit çok iyi kimyasal dirence sahiptir. Çözücülerden, yağlardan, hidrokarbonlardan, esterlerden ve ketonlardan etkilenmez, pH 5-11 aralığında asit ve alkalilere karşı dayanıklıdır. Bu gibi üstün özellikli polimerler için bizlerle iletişime geçerek üretim teknolojilerinizi geliştirebilirsiniz.