Kestamit Üreticileri

Kestamit Üreticileri

Kestamit sözcüğüne son zamanlarda pek çok kişi aşina olmaya başladı. Bu durum, endüstrinin pek çok noktasında bu mühendislik plastiğinin kullanılması ile ilgili bir gelişmedir. Kestamitin hem uygun fiyatlı hem de dayanıklı bir ürün olması ile beraber talepte çok ciddi bir artış yaşanmıştır. Bu sayede kesatmit üreticileri de ülkemizin birçok bölgesinde kendine alan bulmaya başlamıştır.

Spesifik bir alan olduğu için kestamit üreticileri konusunda bir seçim yaparken dikkatli olmakta fayda vardır. Profesyonel düzeyde kestamit üretimi gerçekleştiren, yurt içi ve yurt dışında pek çok firma tarafından tercih edilen kestamit üreticileri, önemli bir referans elde edebiliyor.

Kestamit Üreticileri Taleple Beraber Artıyor

Kestamit üreticileri levha, çubuk, boru formunda üretim yapabilir ya da doğrudan yedek parça imalatı gerçekleştirebilir. Kestamit üretiminde döküm yönteminden yararlanılır. PA Polyamid türlerinden biri olan kestamit, piyasada çok farklı isimlerle de anılır. Özellikle üretim aşamasında döküm yönteminin tercih edilmesinden kaynaklı olarak çekme ve basma özellikleri oldukça yüksektir. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan kestamit aynı zamanda aşınma dayanımı konusunda da güven verir. Aynı zamanda ölçü stabilitesi bakımından da son derece başarılı sonuçlara sahiptir.

Elektriksel, fiziksel ve kimyasal özellikleriyle beraber mekanik dayanımı konusunda da ayrıcalıklar sunan kestamit, günümüzde yaygın olarak kullanılan metallerin yerine tercih edilebilmektedir.  Bu metaller arasında bakır, demir, bronz ve pirinç gibi metallerden bahsetmek mümkündür. Kestamit üretiminde genel olarak klasik renk sarıdır. Fakat kestamit üreticileri, talebe bağlı olarak özel boyutlarda kestamit üretimi gerçekleştirir. Kestamit üreticileri tarafından üretilen ürünler; makaralarda, yataklarda, burçlarda, kayar ya da döner hareketli makinelerde, kızaklarda, rulolarda ve aşınma plaklarında sorunuz şekilde kullanılır.

Profesyonel Kestamit Üreticileri

Kestamit üretimi sonucunda ortaya çıkan ürünlerin özgül ağırlığı çoğunlukla 1.15 hr/cm³ biçimindedir. Aynı zamanda sürtünme katsayısının düşük olması, yağsız ve sessiz çalışabilme özelliğine sahip olması, mekanik işlemede kolaylık sağlaması, kestamit ürünlerini ayrıcalıklı kılmaktadır. Kestamit ürünleri, değişik materyaller biçiminde üretilir. Bu bağlamda da kullanım amaçlarında farklılıklar oluşabilmektedir. Aşınma direnciyle farkını ortaya koyan kestamitin popülerliği, önümüzdeki dönemlerde daha da artacaktır.

Yarattığı etki düzeyi dışında maliyetleri çok önemli oranda düşürmesi, farklı sektörlerde de karşılık bulmasını sağlamıştır. Kestamit ürünlerinin üretimi, genel olarak İstanbul ve Kocaeli gibi bölgelerde yoğunlaşmıştır. Bu bölgelerde yer alan kestamit üreticileri arasında deneyimli kadrosu ve profesyonel hizmet anlayışıyla OKD Polimer, en çok tercih edilen kestamit üreticilerinden biri olarak gösterilir.