Kestamit Çubuk Fiyatları

Kestamit Çubuk Fiyatları

Endüstrinin pek çok kolunda son zamanlarda çok aktif ve işlevsel bir şekilde kullanılan kestamit, özellikle düşük maliyetleri ve verimliliğiyle ön plana çıkıyor. Kestamit, piyasada polyamid ismiyle de anılabilir. Esasen polyamid çeşitlerinden biri olarak kabul etmek gerekir. Döküm yoluyla üretilen bu özel materyal sıkı bir dokuya sahiptir. Bu nedenle görece sert bir yapısı vardır. Büyük çaplı dişlilerde sıklıkla kullanılan kestamit, dayanıklılık konusunda güven verir.

Kestamit Çubuk Özellikleri

Her şeyden önce aşınma mukavemeti son derece yüksektir. Hatta metallerle sürtünmek suretiyle çalıştığında aşınma dayanımı daha da yükselir. Ölçü stabilitesi bakımından çok daha sağlam sonuçlar verdiği bilinir. Kestamit türleri arasında genelde levhalar ve çubuklar öne çıkar. Kestamit çubukların ya da levhaların standart ölçüleri vardır, ancak dileyenler özel ölçülerde üretim yaptırabilir. Bu durum renk için de geçerlidir. Standart kestamit çubuk sarı renklidir; fakat natürel ve siyah gibi renkler de opsiyon olarak değerlendirilebilir.

Kestamit çubukların en önemli özellikleri, sert ve kaygan yüzeye sahip olmalarıdır. Ayrıca yüksek çekme ve basma dayanımı, metallere kıyasla düşük bir yoğunluğa sahip olması, bükülmelere, darbelere karşı sorun yaşamamaları da özellikleri arasında sıralanabilir. Kestamit çubuklar farklı sektörlerde etkili şekilde kullanılabilir. Örneğin makinelerde yer alan dişlilerde, yataklama burçlarında, pres plakalarında, aşınma plakalarında, yük makaralarında değerlendirilir. Daha bu tip örnekleri çoğaltmak mümkündür. Çubuk standart çapları 15-500 mm şeklindedir. Boyları ise genel olarak 550 ve 1000 mm aralığındadır.

Kestamit Çubuk Fiyatları

Bir çeşit mühendislik plastiği olarak bilinen kestamit çubuklar, son derece ucuz ve verimli materyallerdir. Bronz veya bakıra kıyasla maliyet açısından son derece caziptir. Kestamit çubukların fiyatları konusunda pek çok kriteri baz almak gerekir. Levha, boru ve çubuklar arasında belli farklar olduğu için bu durum fiyatlara da belli ölçüde yansır. Bunun dışında kestamit çubuğun özgül ağırlığı da belirleyici faktörler arasında kendine yer bulur. Bakır ve bronz kestamit çubukla karşılaştırıldığında 5-6 katlık maliyet farkları ortaya çıkmaktadır.

Kestamit çubuk fiyatları konusunda daha kapsamlı bilgiler almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. İsterseniz: 0262 643 03 60 numarasından arayarak, isterseniz de satis@okdpolimer.com üzerinden mail atarak fiyat konusunda kapsamlı şekilde bilgi edinebilirsiniz. Kestamit konusunda, özel döküm ya da özel kesim gibi seçenekleri değerlendirebilir, tür ve ölçülere göre uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.