Siyah Kestamit

Siyah Kestamit

Siyah kestamit OKD Polimer firması tarafından üretilen ve firmaya ait, yani firmanın tescilli malı olan bir polyamid, yani bir kestamit çeşididir. Kestamit sektör içinde aktif olarak çalışan kişiler tarafından mühendislik plastiği olarak da bilinir. Buna ek olarak OKD Polimer tarafından üretilmiş olan bu sağlam, dayanıklı ve kaliteli kestamit ürünleri döküm naylon ya da döküm polyamid isimleri ile de bilinir.

Kestamitin bir çeşidi olan siyah kestamit ürünleri fiziksel, mekanik, üstün mekanik, kimyasal ve elektriksel özellikleri sebebi ile hemen hemen tüm sanayi kolları için kullanılmaya son derece uygun ürünlerdir. Siyah kestamit özellikle alüminyum, demir, çelik, bronz, bakır, fiber ya da pirinç gibi metallerin yerine kullanılabilme özelliğine de sahiptir ve bu son derece önemli bir özelliktir.

Siyah kestamit eğer demir, çelik, bakır, bronz, pirinç ya da alüminyum gibi metal maddelerin yerine kullanıldığı takdirde kullanıcısına çok büyük kolaylıklar sağlar. Adeta bir metal kadar sağlam olan siyah kestamit yapıları bu sağlamlıkları sayesinde normalde metal bir levhanın yapacaği işi, çok daha ucuza yapmış olur.

Siyah Kestamit Nedir?

Siyah kestamitler, hatta genel anlamda tüm kestamit türleri ve polyamid türleri plastik hammaddesinden üretilirler. Hepimizin bildiği üzere plastik hammaddesi metale zaman zaman çok iyi bir alternatif olabilmek ile birlikte bakır, demir, pirinç, bronz ya da fiber gibi metallere kıyasla çok daha hafiftir. Dolayısı ile plastikten elde edilen kestamit, siyah kestamit ve diğer polyamid türleri çok daha az işgücü ve enerji ile metal bir levhanın yapacağı görevi rahatlıkla yapabilirler.

Kestamit, tüm bu avantajlarının üzerine metale göre çok daha hafif olmalarının yanında çok daha dayanıklı, çok daha sağlamlardır ve buna ek olarak metale göre çok daha az maliyete sebep olacaklardır.

Siyah kestamit ürünleri, isimlerinden de anlaşılabileceği gibi siyah renkte kestamit ürünleridirler. Kestamit çeşitleri genelde sarı renkte olurlar ancak kullanıcı taleplerine göre bu renk değişim gösterebilir ve siyah rengi kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilen bir renktir.

Siyah kestamitler genelde çubuk benzeri bir şekilde ya da bir levha şeklinde üretilirler. Bu ürünlerin boyut anlamında belli standartları olsa da özel ihtiyaçlar ve müşterilerin spesifik istekleri göze alınarak yeniden boyutlamaya gidebilirler. Yani kestamit levha ve çubuklar tam olarak istenilen ölçülerde, kişiye özel olarak tasarlanabilmekte ve üretilebilmektedirler.

Burada amaç, tahmin edilebildiği üzere her türden müşterinin her türden ihtiyaçlarına çözüm bulabilmek ve ürünün verimliliğini artırmaktır. Kişiye özel ölçülerde hizmet veren ve bu hizmeti en kaliteli, en hızlı, en güvenilir ve en verimli şekilde sağlayan OKD Polimer her daim sağlam ve dayanıklı ürünleri ve müşteri memnuniyetini ön plana koyan çalışma ahlakı ile uzun yıllardır kullanıcılarına güvenle hizmet verir.