Kestamit Levha Fiyat

Kestamit Levha Fiyat

Kestamit, döküm yapılarak üretilen bir PA Polyamid türüdür. Mekanik, fiziksel ve kimyasal özelliklerinden ötürü sanayi kollarında kullanımı tercih edilen bir mühendislik plastiğidir.  Polyamide benzese de döküm yapılarak üretildiği için basma ve darbe dayanıklılığına ve yüksek çekmeye sahiptir. Sıkı bir sertlik düzeyine sahip olan kestamit, metaller ile sürtünme yoluyla çalışması durumunda aşınma dayanıklılığı en üst seviyelere çıkar.

Standart ya da özel ölçülerde üretim yapılabilen kestamit özellikle makine ve sanayi sektöründen ciddi bir talep görmektedir. Bu talebe yanıt verebilmek için OKD Polimer, tescilli markası olan KESTAMİT CASTOMİD’i üretmiştir.

Metallere oranla birçok avantaj bakımından önde olan kestamit, boru ya da levha biçiminde satılır.

Kestamit Levha Kullanım Alanları

Birçok sektörde kullanılan kestamitin kullanım alanları da oldukça geniştir.

 • Aşınma plakaları
 • Aşınma pabuçları
 • Makaralar
 • Karıştırıcı pervanesi
 • Yönlendirici profiller
 • Yağsız ve sessiz çalışabilen dişliler
 • Döner makine parçaları
 • Kramayer dişliler
 • Rulolar
 • Zincir kılavuzları
 • Yataklar
 • Hadde yatakları gibi birçok alanda kullanılan kestamit, mekanik işlemedeki kolaylığı sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kestamit Levhanın Avantajları

OKD Polimer’in kendi markası olan Kestamit Castomid kullanımda birçok avantaj sağlar. Yapışmanın önüne geçen kestamitin takılıp sökülmesi de pratik olup zaman kaybettirmez. Korozyona uğramayan kestamit, nemli ortamlarda da yüksek performans göstermeye devam eder. Sürtünme katsayısı oldukça düşük olan kestamitin fiyatı da özelliklerine göre çok cazip olduğundan endüstriyel alanının vazgeçilmezlerindendir. Yağsız çalışma ve yüksek çekme dayanıklılığı ile tercih edilen kestamit diğer metallere göre oldukça ekonomiktir.

Daha hafif ve daha uzun ömürlü olan Kestamit, çelik, bakır, alüminyum, bronz gibi birçok metalin yerine kullanılır.

Kestamit Levha Fiyatları

Önemi her geçen gün daha çok anlaşılan kestamit, maliyetlerine göre oldukça verimli bir sonuç gösterir. Kestamit; boru, çubuk ya da levha olarak üretilir. Kestamit levha, boru ve çubuk kestamide göre daha çok tercih edilir.

Kestamit levhaların standart kalınlık ölçüleri 10 mm ile 500 mm arasında değişkenlik gösterir. Bunlar dışında kalan levha ölçüleri özel üretimle talebe göre hazırlanır.

Kestamit Levha Fiyat Sıkça Sorulan Sorular

Kestamit levha fiyatları nasıl belirlenir?

Kestamit levha fiyatları, levha boyutları, kalınlık, kalite, talep ve arz dengesi gibi birçok faktöre bağlı olarak belirlenir.

Kestamit levhaların boyutları ve kalınlıkları fiyatlarına nasıl etki eder?

Genellikle daha büyük veya daha kalın Kestamit levhalar daha yüksek fiyatlarla gelir. Levhaların boyutları ve kalınlıkları üretim süreçleri ve hammaddelerin maliyetleriyle ilişkilidir.

Kestamit levha fiyatları genellikle hangi birimde belirtilir?

Kestamit levha fiyatları genellikle birim başına fiyat şeklinde belirtilir, yani belirli bir boyut ve kalınlık için birim fiyat verilir.

Kestamit levhaların kalitesi fiyatlarına nasıl yansır?

Kaliteli Kestamit levhalar, daha yüksek maliyetli olabilir çünkü daha dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Düşük kaliteli levhalar daha ucuz olabilir, ancak daha kısa bir ömre sahip olabilirler.

Kestamit levha fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Kestamit levha fiyatlarını etkileyen faktörler arasında hammaddelerin maliyeti, üretim süreçleri, pazar talebi ve rekabet gibi etkenler bulunmaktadır.

Kestamit levhaların farklı türleri var mı, ve bu türlerin fiyatları nasıl değişir?

Evet, farklı türde Kestamit levhalar bulunabilir. Örneğin, kendinden yağlı veya kendinden yağlı olmayan levhalar gibi farklı tipler, fiyatlarını etkileyebilir.

Kestamit levha fiyatları nasıl karşılaştırılabilir?

Kestamit levha fiyatlarını karşılaştırmak için farklı satıcıların tekliflerini ve levhaların özelliklerini inceleyebilirsiniz. Böylece en uygun teklifi bulabilirsiniz.

Kestamit levhalar için fiyat teklifi nasıl alabilirim?

Kestamit levhalar için fiyat teklifi almak için web sitemizi inceleyip bizimle iletişime geçebilirsiniz. OKD Polimer, uzun yıllardan bu yana kestamit levha çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.