Kestamit Tabaka

Kestamit Tabaka

Kestamit, döküm tekniğiyle oluşturulan son derece etkili ve dayanıklı bir polyamid türüdür. Çok sağlam bir mekanik dayanıma sahip olması sayesinde aşınmalara ya da darbelere karşı yaygın bir şekilde kullanılır. Oldukça makul bir parça, dişli ya da makara materyali olarak değerlendirilen kestamitin birçok türünden söz etmek mümkündür. Bu türlerinden biri de levha formunda üretilen kestamit tabakalardır.

Kestamit Tabaka Özellikleri

Kestamit tabakaların genel olarak 10 ve 150 mm kalınlığında üretildiğini görüyoruz. Standart renk ve ölçülerinin yanında özel taleplere ya da ihtiyaçlara da sorunsuz bir şekilde yanıt verilebilmektedir. Bu konuda verilen standart değerler ve renk seçenekleri olsa da kesim konusunda her türlü esneklik sağlanabilmektedir. Aktarılan standart ölçülerin yanında özel talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kestamit söz konusu olduğunda tabaka dışında çubuk, levha ya da boru biçiminde gerçekleştirilen üretimlerden söz edebiliriz. Kestamit tabakalar, hacimsel anlamda ne kadar büyük olursa olsun hafiftir. Bu hafif yapısına rağmen çekme ve basma dayanımı üst düzeydedir. Öte yandan korozyon gibi durumlara karşı da kestamit tabakaların etkili olduğu gözlemlenir. Gürültüsüz bir şekilde çalışabilen tabakalarda yağ kullanma zorunluluğu yoktur.

Yerine kullanıldığı malzemelere kıyasla oldukça uygun maliyetlere kestamit tabaka ürünlerini temin etmek olasıdır. Bu işlevsel yapısı sayesinde döner/kayar devinimli makine parçaların üretim aşamalarında kullanılmaktadır.  Ayrıca aşınma plakalarında, kızaklarda, pres plakalarında başarılı şekilde kendine yer bulur. Yerine kullanıldığı malzemeler arasında çelik, pirinç, demir ya da alüminyum gibi çok önemli metalleri sıralamak mümkündür. Bu arada kestamit tabaka, tüm ve mekanik ve fiziksel özelliklerinin yanında kolayca monte edilir, taşınır ve depolanır. 

Kestamit Birçok Sektörde Kullanılıyor

Günümüzde kestamit tabakaların iyice popülerlik kazanması sayesinde endüstrinin pek çok koluna yayıldığını ifade edebiliriz. Birçok metale kıyasla çok daha verimli ve ekonomik olması sayesinde kestamit üretimi hız kazanmıştır. Kimyasal ve elektriksel nitelikleriyle de ön plana çıkan kestamit tabaka konusunda sektörün deneyimli ve profesyonel markalarına yönelmeniz önem teşkil eder. Yoğunluk bakımından düşük olduğu için hem satın hem de teslim alma maliyetlerinde çok ciddi bir düşüş gözlemlenir.

Kestamit İçin Uygun Maliyetler

Kestamit tabaka maliyetleri ile bakır metali arasında yaklaşık olarak 5 katlık bir fark oluşmuştur. Bu mesafe, diğer metallerde daha farklı şekilde tezahür eder. Özellikle yağ kullanma zorunluluğunun olmaması, özellikle de bugün özelinde çok ciddi bir ayrıcalık sunmaktadır. Pek çok kaynakta kestamit tabaka, mühendislik plastiği şeklinde de değerlendirilir. “Sabitle ve unut” mantığıyla kullanılan kestamit tabaka hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve ürün siparişi vermek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!