Kestamit Nedir?

Kestamit Nedir?

Kestamit, döküm yoluyla oluşturulan, sıkı bir sertlik düzeyine sahip olan polyamid türüdür.  Aynı zamanda bir tür mühendislik plastiği olarak da bilinen kestamit, özellikle yüksek aşınma dayanımı ile dikkat çeker. Metaller ile sürtünme yoluyla çalışması durumunda aşına dayanımı çok daha üst seviyelere ulaşabilir.

Kestamit Çubuk

Kestamit Çubuk

Kestamit kavramına son zamanlarda çok sık şekilde rastlamak mümkündür. Kestamit bir tür mühendislik plastiğidir. Görece ucuz olması ve yüksek performans sunması, fark yaratmasını ve öne çıkmasını sağlamıştır. Kestamit piyasada kestamit ya da polyamid gibi isimlerle de bilinir. 

Kestamit Üreticileri

Kestamit Üreticileri

Kestamit sözcüğüne son zamanlarda pek çok kişi aşina olmaya başladı. Bu durum, endüstrinin pek çok noktasında bu mühendislik plastiğinin kullanılması ile ilgili bir gelişmedir. 

Siyah Kestamit

Siyah Kestamit

Siyah kestamit OKD Polimer firması tarafından üretilen ve firmaya ait, yani firmanın tescilli malı olan bir polyamid, yani bir kestamit çeşididir. 

Kestamit Çeşitleri

Kestamit Çeşitleri

OKD Polimer firması tarafından üretilen ve firmanın kendine özel tescilli ürünü olan kestamit çeşitleri belli bir döküm yöntemi ile oluşturulan ve sıkı denilebilecek bir sertlik seviyesine sahip olan bir ürünlerdir

En Ucuz Kestamit

En Ucuz Kestamit

Endüstriyel alanda işlevsel bir şekilde kullanılan kestamitin hitap ettiği sektörler her geçen sene daha da artıyor. Kestamit ya da döküm polyamid olarak da bilinen bu ürün, esasen bir tür mühendislik plastiği şeklinde tanımlanabilir. 

Döküm Polyamid Nasıl Yapılır?

Döküm Polyamid Nasıl Yapılır?

Döküm polyamid esasen kestamitin bir diğer adıdır. Piyasada kimi zaman bu isimle de bilinen ürün, dayanıklı ve uygun maliyetli bir mühendislik plastiğidir

Kestamit Tabaka

Kestamit Tabaka

Kestamit, döküm tekniğiyle oluşturulan son derece etkili ve dayanıklı bir polyamid türüdür. Çok sağlam bir mekanik dayanıma sahip olması sayesinde aşınmalara ya da darbelere karşı yaygın bir şekilde kullanılır. 

Kestamit Boru

Kestamit Boru

Bir PA Polyamid türü olan kestamit döküm şeklinde üretilen bir endüstriyel materyaldir. Kestamitlerin yüksek çekme, basma ve darbe dayanıma sahip olması mühendislik projelerinde çokça tercih edilmesini sağlamaktadır.