Kestamit Nedir?

Kestamit Nedir?

Kestamit, döküm yoluyla oluşturulan, sıkı bir sertlik düzeyine sahip olan polyamid türüdür.  Aynı zamanda bir tür mühendislik plastiği olarak da bilinen kestamit, özellikle yüksek aşınma dayanımı ile dikkat çeker. Metaller ile sürtünme yoluyla çalışması durumunda aşına dayanımı çok daha üst seviyelere ulaşabilir.

Kestamit Çubuk Fiyat

Kestamit Çubuk Fiyat

Son dönemlerde iyiden iyiye popülerliği artan bir mühendislik plastiği olan kestamit, döküm yolu ile oluşturulur. Özel sektörün birçok kolunda aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan kestamit, esasen polyamid türü olarak da geçer. https://okdpolimer.com/kestamit-blog/kestamit-cubuk-fiyatlari

Kestamit Levha Fiyat

Kestamit Levha Fiyat

Kestamit, döküm yapılarak üretilen bir PA Polyamid türüdür. Mekanik, fiziksel ve kimyasal özelliklerinden ötürü sanayi kollarında kullanımı tercih edilen bir mühendislik plastiğidir.  

Kestamit Suya Dayanıklı mı?

Kestamit Suya Dayanıklı mı?

Kestamit, mühendislik plastikleri arasında önemli bir yere sahip olan, yüksek performans ve dayanıklılık sunan bir malzemedir. OKD Polimer tarafından üretilen Kestamit, özellikle endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu makalede, Kestamit'in suya dayanıklılığı konusu ele alınacak ve bu malzemenin suyla temas ettiğinde nasıl davrandığı, hangi uygulamalarda kullanılabileceği gibi konular detaylandırılacaktır.

Kestamit Kaç Derecede Erir?

Kestamit Kaç Derecede Erir?

Kestamit, birçok alanda kullanılan  ve farklı özelliklere sahip olan termoset bir plastik türüdür. Termoset plastik grubuna dahil olan kestamitler belirli bir erime noktası yoktur. Isı uygulandığında sertleşen bu plastikler bir daha yumuşamazlar. Belirli sıcaklıklara erimeyen kestamit, çok yüksek sıcaklıklarda şekil değiştirebilir. 

Kestamit Ne İşe Yarar?

Kestamit Ne İşe Yarar?

Polyamid ürünü olan kestamit, “mühendislik plastiği” olarak kabul görür. Döküm yolu ile elde edilen madde, sıkı dokusu ve sertliği nedeniyle tercih edilir. Aşınmalara ve sürtünmeye karşın oldukça dayanıklıdır. Kestamit maddesi makine sektörü alanında özellik son senelerde daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Kestamit Çubuk

Kestamit Çubuk

Kestamit kavramına son zamanlarda çok sık şekilde rastlamak mümkündür. Kestamit bir tür mühendislik plastiğidir. Görece ucuz olması ve yüksek performans sunması, fark yaratmasını ve öne çıkmasını sağlamıştır. Kestamit piyasada kestamit ya da polyamid gibi isimlerle de bilinir. 

Kestamit Fiyat Hesaplama

Kestamit Fiyat Hesaplama

Kestamit, günümüzde en çok tercih edilen mühendislik plastikleri arasındadır. Kullanımı gittikçe yaygınlaşan ve farklı sektörlere doğru kaymaya başlayan kestamit, piyasada birbirinden farklı adlarla da anılır. 

Kestamit Ağırlık Hesaplama

Kestamit Ağırlık Hesaplama

Bilindiği üzere mühendislik plastikleri içerisinde çok özel bir yere sahip olan kestamitin kullanım sahası ciddi bir genişlik kazanmıştır. Bu durum, tamamen kestamitin kendine özgü özellikleriyle açıklanabilir.