Kestamit Nedir?

Kestamit Nedir?

Kestamit, döküm yoluyla oluşturulan, sıkı bir sertlik düzeyine sahip olan polyamid türüdür.  Aynı zamanda bir tür mühendislik plastiği olarak da bilinen kestamit, özellikle yüksek aşınma dayanımı ile dikkat çeker. Metaller ile sürtünme yoluyla çalışması durumunda aşına dayanımı çok daha üst seviyelere ulaşabilir.

Kestamit Hangi Malzemeden Yapılır?

Kestamit Hangi Malzemeden Yapılır?

Günümüzde adını sıklıkla duymaya başladığımız malzemelerden birisi de kestamit malzemesidir. Bu malzemenin temelinde bir polimer yapı mevcuttur. Bilindiği üzere hayatımızın her alanında polimer malzemelerden yararlanmaktayız.

Kestamid Mi Kestamit Mi?

Kestamid Mi Kestamit Mi?

KESTAMİD® bir mühendislik plastiğidir. Mükemmel mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel özelliklerinden dolayı imalatta yaygın olarak kullanılır. 

Kestamit Isıya Dayanıklı Mı?

Kestamit Isıya Dayanıklı Mı?

Kestamit malzemesi döküm yöntemiyle elde edilen poliamid veya naylon olarak bilinen bir tür malzemedir. 

Döküm Polyamid Üretimi

Döküm Polyamid Üretimi

Döküm Polyamid, kaprolaktam hammaddesinin anyonik polimerizasyonu yoluyla üretilen kısmen kristalli termoplastiktir.

Döküm Polyamid Levha

Döküm Polyamid Levha

Döküm Polyamid diğer bir adıyla kestamit olarak bilinen, kimyasal yapısındaki çapraz bağlı molekül yapısı ile üstün kimyasal ve fiziksel niteliklere sahip bir polyamid türüdür. 

Kestamit Üreticileri

Kestamit Üreticileri

Kestamit sözcüğüne son zamanlarda pek çok kişi aşina olmaya başladı. Bu durum, endüstrinin pek çok noktasında bu mühendislik plastiğinin kullanılması ile ilgili bir gelişmedir. 

Kestamit Çubuk

Kestamit Çubuk

Kestamit kavramına son zamanlarda çok sık şekilde rastlamak mümkündür. Kestamit bir tür mühendislik plastiğidir. Görece ucuz olması ve yüksek performans sunması, fark yaratmasını ve öne çıkmasını sağlamıştır. Kestamit piyasada kestamit ya da polyamid gibi isimlerle de bilinir. 

Kestamit Gebze

Kestamit Gebze

Kestamit, döküm yoluyla meydana gelen, sıkı bir sertlik düzeyine sahip olan polyamid türüdür.  Aynı zamanda bir tür mühendislik plastiği olarak da tanıtan kestamit, özellikle yüksek aşınma dayanımı ile dikkat çeker.