Kestamit Nedir?

Kestamit Nedir?

Kestamit, döküm yoluyla oluşturulan, sıkı bir sertlik düzeyine sahip olan polyamid türüdür.  Aynı zamanda bir tür mühendislik plastiği olarak da bilinen kestamit, özellikle yüksek aşınma dayanımı ile dikkat çeker. Metaller ile sürtünme yoluyla çalışması durumunda aşına dayanımı çok daha üst seviyelere ulaşabilir.

Kestamit Çubuk

Kestamit Çubuk

Kestamit kavramına son zamanlarda çok sık şekilde rastlamak mümkündür. Kestamit bir tür mühendislik plastiğidir. Görece ucuz olması ve yüksek performans sunması, fark yaratmasını ve öne çıkmasını sağlamıştır. Kestamit piyasada kestamit ya da polyamid gibi isimlerle de bilinir. 

Kestamit Boru

Kestamit Boru

Bir PA Polyamid türü olan kestamit döküm şeklinde üretilen bir endüstriyel materyaldir. Kestamitlerin yüksek çekme, basma ve darbe dayanıma sahip olması mühendislik projelerinde çokça tercih edilmesini sağlamaktadır. 

Kestamit Plaka

Kestamit Plaka

Döküm yolu ile üretimi gerçekleştirilen bir PA Polyamid türü olan kestamit, polyamide benzer özelliklere sahip olsa da döküm yolu ile üretilen yüksek çekme, basma ve darbe dayanıma sahip bir materyaldir. 

Kestamit Fiyat

Kestamit Fiyat

Kestamit büyük ölçüde sarı renkli olsa da özel isteğe bağlı olarak farklı renklerde de üretim yapmak olasıdır. Metallerin pek çoğuna kıyasla kestamit fiyat açısından son derece idealdir. 

Kestamit Malzeme

Kestamit Malzeme

Kestamit malzemesinin her şeyden önce üstün fiziksel ve kimyasal nitelikleri, onun tüm sanayi kollarında yer almasını sağlamıştır. Popüler bir mühendislik plastiği olan ürün, genel anlamda metallerin yerine kullanılmaktadır

Kestamit Makara

Kestamit Makara

PA Polymid türü olarak karşımıza çıkan kestamit döküm şeklinde üretimi sağlanan bir endüstriyel materyaldir. Kestamit yüksek çekme, basma ve darbe dayanımına sahiptir. 

Kestamit Nasıl Üretilir?

Kestamit Nasıl Üretilir?

Döküm yolu ile üretilen bir PA Polyamid türü olan kestamit polyamide benzer özelliklere sahiptir. Ancak döküm yolu ile üretilmesi yüksek çekme, basma ve darbe dayanımına sahip olmasını sağlar. 

Kestamit Nerelerde Kullanılır?

Kestamit Nerelerde Kullanılır?

Kestamit malzemesi, genel anlamda fark yaratan üstün fiziksel özellikleriyle pek çok sanayi kolunda aktif şekilde kullanılır.